Ko reikia norint pradėti lituoti

From Kompiuterinė Technika
Jump to: navigation, search

Trumpai, ko jums reikėtų norint pradėti lituoti patiems.

1. Lituoklis

Svarbiausias litavimo įrankis, būtinas atlikti bet kokiam litavimo darbui. Lituoklių yra įvairių, pradedant nuo paprasčiausių, baigiant litavimo stotelėmis kuriose galima keisti tam tikrus nustatymus ar specialiais įrankiais.

Rekomendacija: Reguliuojamos temperatūros lituoklis. Toks įrankis pravers situacijose kai, pavyzdžiui, jūsų norimas prilituoti komponentas sugenda prie 380°C, o lydmetalio lydymosi temperatūra yra 300°C (skaičiai išgalvoti). Tokiu atveju lituoklis kurio nepakeičiama darbinė temperatūra yra, tarkim, 400°C yra prastas pasirinkimas.

Pavyzdys: http://www.evita.lt/dirbtuviu-iranga/litavimo-ir-kaitinimo-iranga/elektriniai-lituokliai/zd708-30w-lituoklis-zd-708-30w-220v Tai pigiausias man Vilniuje matytas reguliuojamas lituoklis.

2. Lydmetalis

Speciali medžiaga naudojama litavimui, skirta sujungti komponentus ir laidi elektros srovei.

Rekomendacija: 60Sn/40Pb sudėties lydmetalis. Šios sudėties lydmetalis yra patogiausias darbui. Industrijoje standartiškai naudojamas lydmetalis be švino, kadangi jis yra saugesnis aplinkai. Mūsų reikmėms tinka minėtasis lydmetalis turintis švino, juo žymiai patogiau dirbti, nedidelė kaina.

Pavyzdys: http://www.evita.lt/medziagos-detales-konstravimui-ir-instaliavimui/lydmetalis-priedai-litavimui/ltintube-lydmetalis-63sn-37pb-1_0mm-16g-2_5proc-fliuso-kolboje-cynel Įprastai lydmetalis parduodamas ritėmis po 100g, 250g, 500g ar 1kg, tačiau šios 16g kolbos užteks ir tai bus pigesnis pirkinys, nebent norėtumėte lituoti dažnai ar masyvų projektą. Taip pat, kolba kurioje pateikiamas lydmetalis darbo metu pasitarnauja kaip rankena.

3. (Neprivaloma) Litavimo pasta

Medžiaga "skatinanti litavimo procesą". Su jos pagalba galima lengviau atlikti litavimą, kartais be jos sulitavimas praktiškai net neįmanomas. Į lydmetalį dažniausiai jos kažkiek jau yra įmaišyta (pavyzdžiui aukščiau paminėtame produkte).

Pavyzdys: http://www.evita.lt/medziagos-detales-konstravimui-ir-instaliavimui/lydmetalis-priedai-litavimui/lp35-litavimo-pasta-35g-cu_ag_zn_ni-litavimui Litavimo pasta suvartojama lėtai - kelių lituojančių asmenų teigimu, tokio pirkinio užtenka dešimčiai metų.


Straipsnis dar nebuvo peržvelgtas dėstytojo